"PÕHJAST - Thou Strong, Stern Death"
Price: 13.00 €Telli
LP | CD
 
1. The Soundless Music of the Lake
2. A Funeral Procession on the Milky Way
3. The Man from the Past

4. Moorsong
5. Thoughts Most Nocturnal
6. The Three Brothers
 
9. mail ilmub rahvusvahelise Universal Music Groupi firmamärgi Spinefarm Records alt Eesti raskemuusika kollektiivi Põhjast esikalbum “Thou Strong, Stern Death”.

“Thou Strong, Stern Death” on valminud Kanada-Soome-Eesti muusikute ühistööna. Muusikutena löövad kaasa Eric Syre Kanadast (black thrash ansambli Thesyre eestvedaja ja disainer, kes on muuhulgas kujundanud Norra kuulsa black metal ansambli Darkthrone albumi "Hate Them" ja singli "Too Old, Too Cold"), Gates (Eesti black metali veteran, endine flak’n’roll rühmituse Loits kitarrist ning lugude autor), Vesa Wahlroos (Soome black/dark metal ansambli Ajattara kitarrist) ning Marko Atso (folk metal ansambli Metsatöll trummar ja manager ning stuudio Roundsound omanik).

"Kui ma esimest korda Põhjast kuulsin, jooksid mul külmavärinad üle kere. Kaasahaaravad ja külmad meloodiad moodustavad kombinatsiooni, mis tõestab, et need eestlased on igati tõsiseltvõetavad,” kommenteeris Spinefarm Recordsi label manager Teemu Suominen. “Hoia eest Primordial, Baltimaa esitab sulle suurepärase väljakutse!"

Põhjast mängib kompromissitut metalit põhjamaises võtmes, eeskujudeks varalahkunud Quorthoni juhitud Rootsi au ja hiilgus Bathory, jäise kuningriigi Blashyrkh teenrid Immortal ning Iiri black metali kroonimata kuningad Primordial.

Albumi lüürilisele poolele pani aluse ansambli Sorts ja endine ansambli Loits bassimängija Le Divin M, tekste aitasid toimetada Mart Kalvet, Katrin Vaht ja Nina Rata. Albumi kunstiline kujundaja Ritual on ühtlasi ka mitmete Soome black metali lipulaevade nagu Impaled Nazarene, Satanic Warmaster ja KVLT albumite ja logode kujundaja.

9. mail ilmuv “Thou Strong, Stern Death” on saadaval nii CD kui ka LP formaadis.

Eric Syre - laul, Gates - kitarrid, Vesa Wahlroos - basskitarr, Marko Atso - trummid
Muusika: Gates
Tekstid: Le Divin M
"Thou Strong, Stern Death" salvestati, mängiti kokku ja tehti tehasekõlbulikuks Keijo Koppeli poolt Roundsound stuudios 2011. aasta jaanuaris ja veebruaris ning 2012. aasta jaanuaris.
Tekstid toimetasid ja tõlkisid Katrin Vaht, Nina Rata ja Mart Kalvet.
Albumi kujundas Ritual.